Stany

stan.jpg

Stany a stanování obecně patří pro mnohé z nás k hlavním důvodům, proč se těšíme na léto. Vybereme správnou lokalitu, nachystáme stan, všechny nezbytnosti a vyrazíme do přírody nebo kempu stanovat. Stan je pro mnohé z nás také symbolem volnosti. A to z důvodu, že ho můžete postavit téměř kdekoliv a strávit díky němu krásný víkend v klidu přírody, na rybách u řeky, v blízkém kempu nebo někde na toulkách divokou krajinou.

Kategorie stanů:

Turistické stany:

Nejpoužívanější kategorie stanů. Využití pro kempování, turistiku až po náročnější outdoor aktivity.

Rodinné stany:

Stany pro kempování většího počtu osob.

Do extrémů:

Kategorie pro náročnější cestovatele. Stany snesou horší klimatické podmínky.

Při výběru stanu je třeba zvážit několik faktorů:

Tvar

Pro lepší odolnost větru a jednoduchost postavení se osvědčil kupolovitý tvar neboli tzv. iglů .Přesto i zde se setkáváme s odlišnosti ve tvarech. Tunelovitý tvar lépe využívá vnitřní prostor ale je náročnější na postavení a ukotvení.

Pláště

Na trhu jsou jednoplášťové a dvouplášťové stany.

Konstrukce

Na výběr jsou laminátové trubky, které jsou standardní součástí stanů. U dražších modelů jsou dodávány duralové trubky, které jsou lehčí, snesou větší zátěž a mají delší životnosti.

Materiály:

Nepromokavost zajišťují materiály typu polyuretan, polyester (PU) Každý stan obsahuje švy. U většiny stanů jsou švy přelepeny páskou.

Odolnost proti vodě:

Tlaková odolnost uváděná jako tzv. vodní sloupec udává jak je stan (materiál) odolný proti tlaku pronikání vody. V parametrech stanu je vždy uveden vodní sloupec na vrchní část stanu (tropiko) a spodní část (podlážka).

Proč stany právě od nás:

  • prodej ověřených značek Coleman, Loap a Highpeak
  • poradenství
  • nízké ceny
  • velké skladové zásoby
  • záruční a pozáruční servis, dostupnost náhradních dílů